admin 08.04.2021

20 najlepszych parków rozrywki i parków rozrywki w Europie

Polecane: Sim Racing Poznań

Przyjrzymy się parkom, które cieszyły się największym wzrostem frekwencji w zeszłym sezonie, a także zbadamy, dlaczego niektóre z wiodących parków nadal odnoszą tak duże sukcesy. Dane dotyczące frekwencji pochodzą z tegorocznego Theme Index, który można pobrać tutaj .

20 najlepszych parków rozrywki w Europie
1) Disneyland Park, Disneyland Paris, Francja - frekwencja 9,74 mln
W zeszłym roku frekwencja w największym parku rozrywki w Europie uległa niewielkim zmianom. Flagowy obiekt Disneyland Park w Disneyland Paris spadł o 1 procent do 9,74 miliona. Było to zgodne z ogólno-kontynentalną tendencją przemieszczania się w zakresie nie więcej niż jednego procentu. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę dojrzałość rynku w Europie.Park w stylu Magic Kingdom nie otworzył w 2019 roku żadnych większych nowych atrakcji. Jednak pod koniec roku jazda autem Autopia została otwarta z nowym wyglądem, w tym z oświetleniem LED.

W nadchodzących latach w szerszym ośrodku planowana jest inwestycja o wartości 2 miliardów euro. Wiele z tego zostanie przeznaczone na przekształcenie sąsiedniego parku Walt Disney Studios. Marvel retheme Disneyland Paryża Hotel New York , pierwotnie ustawiona na debiut latem 2020 zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie.

2) Europa-Park, Niemcy - frekwencja 5,7 mln
Rok 2019 był najlepszym rokiem do zapamiętania w najbardziej ruchliwym parku rozrywki poza Disneyem w Europie, Europa-Park w Niemczech. Co najważniejsze, właściciele, rodzina Macków, uruchomili największą inwestycję parku: długo oczekiwany park wodny Rulantica .


Zbudowana kosztem około 180 milionów euro, oferta w dużej mierze wewnętrzna ma zachęcający skandynawski motyw. Kilka jego zjeżdżalni i atrakcji jest pierwszymi tego typu w Niemczech. Obiekt o powierzchni 32 600 metrów kwadratowych jest połączony bezpośrednio z szóstym hotelem tematycznym w ośrodku Europa-Park, Krønasår . Ponadto dodano nową ciemną przejażdżkę o nazwie Snorri Touren.

Ogólnie rzecz biorąc, dbałość o szczegóły sprawia, że ​​Europa-Park jest tak atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia. Przejażdżki i atrakcje obejmują obszary tematyczne reprezentujące 18 krajów europejskich. Nowością na rok 2020 jest warta wiele milionów euro odbudowa mrocznej przejażdżki Pirates of Batavia.

Frekwencja w parkach rozrywki w zeszłym sezonie wyniosła 5,7 miliona osób. Gdy oba będą ponownie działać na pełnych obrotach, a popyt powróci do poziomu sprzed COVID-19, łączna frekwencja w Europa-Park i Rulantica powinna wygodnie przekroczyć 6 milionów.

3) Efteling, Holandia - frekwencja 5,4 mln
Następny na liście najlepszych parków rozrywki w Europie jest Efteling. Park rozrywki nr 1 w Holandii odnotował statyczną frekwencję na poziomie 5,4 miliona w 2019 roku. Jednak bogata w bajki miejscowość w pobliżu Tilburga osiągnęła wyjątkowo dobre wyniki w ciągu ostatnich 10 lat , licząc od 4 milionów odwiedzających rocznie na początku dekady. .

Efteling wprowadził również 365-dniowy kalendarz operacyjny i drugą wioskę wakacyjną, Loonsche Land. To przyczyniło się do wzrostu liczby gości i stworzenia bardziej międzynarodowego profilu gości.


W ostatnich latach park dodał kilka mocnych nowych atrakcji. W czerwcu tego roku uruchomiono zabawną kolejkę górską Max & Moritz. Dzieje się to zaledwie sześć miesięcy po otwarciu nowego doświadczenia 4D Fabula z Aardman Animations .

Fani mrocznych przejażdżek pochwalili Symbolica, która została otwarta w 2017 roku. Ponadto, istnieje duże nadzieje na nadchodzącą rewolucję klasycznego Droomvlucht (Dreamflight). W międzyczasie kolejka nurkowa B&M Baron 1898 jest równie godna uwagi ze względu na jej doskonałe motywy, jak napięcie i dreszczyk emocji.

Z CARO, Aquanura i Ravelijn (wyprodukowanymi we współpracy z Puy du Fou), Efteling zapewnia również solidne programy. Dla wielu rodzin spacer po Sprokjesbos (Bajkowy Las) pozostaje nostalgicznym obowiązkiem. Przede wszystkim jest to park, który dostarcza Świętego Graala atrakcji tematycznych - opowiadania historii - w pikach.

4) Walt Disney Studios Park, Disneyland Paris, Francja - frekwencja 5,24 mln
Druga brama w Disneyland Paris jest przygotowana na transformacyjną ekspansję w nadchodzących latach. W rzeczywistości 2 miliardy euro na ulepszenia zaplanowane przez Walt Disney Company w całym ośrodku w Paryżu są większe niż te zainwestowane w nowy park Studios.

W Walt Disney Studios Park, który zajmuje czwarte miejsce na liście najlepszych parków rozrywki w Europie, goście mogą korzystać z takich atrakcji, jak Mickey's PhilharMagic, Twilight Zone Tower of Terror i Toy Story Playland. Wyjątkowa ciemna przejażdżka Ratatouille zostanie wkrótce powtórzona w Epcot na Florydzie.

Walt Disney Studios Paris_Ratatouille_Place de Rémy
Z powodu remontu zamknięty jest dawny Rock 'n' Roller Coaster. Kryta kolejka startowa zostanie ponownie otwarta w 2021 roku z nowym motywem Iron Mana. To toruje drogę dla nowego obszaru parku o tematyce Marvela.

Kampus Avengers to jedna z trzech nowych krain, które w nadchodzących latach pojawią się w parku Walt Disney Studios. Dołączą do niego również obszary o tematyce Gwiezdnych Wojen i Krainy Lodu. Skupione wokół jeziora znacznie zwiększą ślad parku.

5) Ogrody Tivoli, Dania - frekwencja 4,58 mln
Ogrody Tivoli słynnie zainspirowały Walta Disneya podczas jego badań nad przemysłem rozrywkowym przed Disneylandem. A atrakcja ta po ponad 175 latach wciąż zachwyca mieszkańców i gości odwiedzających Kopenhagę.

Ogrody Tivoli
Wewnątrz tej duńskiej instytucji odwiedzający mogą korzystać z misternie zaaranżowanego wachlarza rozrywki, rekreacji i gościnności. Ze względu na śródlądowe położenie Tivoli istnieje wiele lotów lotniczych. Należą do nich Star Flyer, Vertigo, Fata Morgana i Golden Tower. Szczególnie zachwycające są malownicze drewniane coaster Rutschebanen i Galley Ships. Park słynie również z restauracji i programu koncertowego.

Park i jego atrakcje są pięknie zaprojektowane. Ogrody Tivoli czerpią inspiracje z Art Deco, tradycyjnej architektury orientalnej i wpływów bliżej domu. Razem przejażdżki, atrakcje i ogrody wygenerowały 4,58 miliona odwiedzin w 2019 roku. Liczba ta oznacza spadek o 5,5 procent w stosunku do 2018 roku.

6) PortAventura, Hiszpania - frekwencja 3,75 mln
Światowej klasy przejażdżki i tematyczne atrakcje, zakwaterowanie na miejscu, morze w zasięgu ręki i ponadprzeciętna ilość słońca sprawiają, że PortAventura, wiodący kurort parków rozrywki w Hiszpanii, jest ulubionym miejscem rodzin z całej Europy.

Oryginalny park PortAventura, do którego w 2017 roku dołączyła druga brama w postaci Ferrari Land, nadal zachwyca. Hypercoaster Shambhala jest równie ekscytujący, jak wysoki i długi. Z oczywistych powodów popularne są przejażdżki wodne w parku.

PortAventura
Wielu młodych gości przyciąga rodzinna kraina SésamoAventura. Do zeszłego sezonu brakowało tylko ciemnej jazdy. Wielokrotnie nagradzana Sesame Street: Street Mission była warta czekania.

Frekwencja w zeszłym sezonie wyniosła 3,75 miliona. Wraz z Ferrari Land i Caribe Water Park, trzy parki w szerszym PortAventura World przyciągają ponad 5 milionów wizyt rocznie. Dysponując ponad 2000 pokojami, sześć hoteli w ośrodku odgrywa ważną rolę w zwiększaniu liczby odwiedzających. Rodziny brytyjskie, niemieckie i rosyjskie należą do największych grup przebywających na miejscu.

7) Liseberg, Szwecja - frekwencja 2,95 mln
Największy park rozrywki w Szwecji odnotował w zeszłym sezonie 3,5-procentowy spadek frekwencji. Jednak w 2020 roku nie zostanie otwarty, ponieważ kraj przyjmie wyjątkową odpowiedź na koronawirusa. Jest to wspólne z innymi szwedzkimi parkami rozrywki i obiektami dla ponad 50 osób,

Tak więc fani Liseberga będą musieli poczekać do następnej wiosny, aby odkryć tajny podziemny świat maskotek królików w parku, jak pokazano w bezwstydnie oldschoolowej mrocznej przejażdżce zwanej Uplandet.

Liseberg_Coaster_Concert_Helix
Jeszcze większe rzeczy mają nadejść do 2023 roku . Tematyczny hotel i park wodny pojawią się na czas z okazji 100-lecia parku. To zmieni model biznesowy Liseberga.

Podobnie jak w przypadku Tivoli w Kopenhadze, jedną z rzeczy, które sprawiają, że Liseberg jest tak cenionym zasobem społeczności, jest status centrum miasta i program koncertów / wydarzeń. Powtarzająca się wizyta, jaką to przynosi, wyjaśnia jego obecność na liście najlepszych parków rozrywki w Europie w kraju liczącym niewiele ponad 10 milionów ludzi.

8) Gardaland, Włochy - frekwencja 2,92 mln
Założony w 1975 roku Gardaland przyciąga blisko trzy miliony wizyt rocznie. To sprawia, że ​​jest dwa razy bardziej popularny niż drugi co do wielkości park rozrywki we Włoszech, Mirabilandia, i plasuje go na 8. miejscu na liście najlepszych parków rozrywki w Europie.


Na terenie o powierzchni 60 hektarów (64 akrów) oferta atrakcji jest bogata. Goście mogą korzystać z ośmiu kolejek górskich, trzech przejażdżek wodnych, trzech przejażdżek w ciemności i kilku mocno tematycznych atrakcji rodzinnych. Należą do nich Peppa Pig Land i Kung Fu Panda Academy.

Ponadto fani Gardaland mogą cieszyć się strefą tematyczną poświęconą jej sympatycznej smoczej maskotce Prezzemolo, która jest tak stara jak sam park.

Park, będący częścią portfolio Merlin Entertainments od 2006 roku, rozwinął swoją ofertę kurortów w ciągu ostatniej dekady, dodając kolejne dwa hotele tematyczne (w sumie trzy), akwarium Sea Life oraz, co jest nowością w tym roku, pierwszy w Europie park wodny Legoland . Od „magicznych” letnich nocy po Oktoberfest i Halloween, popularne są również uroczystości sezonowe w Gardaland.

9) Legoland Windsor, Wielka Brytania - frekwencja 2,45 mln
Dawny Windsor Safari Park nigdy nie oglądał się za siebie od czasu jego ponownego uruchomienia jako Legoland Windsor w 1996 roku. Wykorzystanie infrastruktury dawnej atrakcji dało firmie Lego Group przewagę, jeśli chodzi o rozwój witryny na zachód od Londynu, która jest prawdopodobnie najbardziej interesująca pod względem topograficznym. wszystkie dotychczasowe parki Legolandu .

Są tam wszystkie zszywki Legolandu. Od szkoły jazdy Lego City i kolejki Dragon's Apprentice po Ninjago The Ride i oczywiście modelowe miasto Miniland. Ciekawą atrakcją, teraz powtarzaną w różnych odsłonach w Legolandzie w Kalifornii, Dubaju i Japonii, jest przejażdżka łodzią podwodną Deep Sea Adventure.

Legoland Windsor_DUPLO_Dino_Coaster
Nowość na rok 2020, Duplo Dino Coaster (na zdjęciu) oferuje młodym gościom „pierwszą kolejkę”. W 2017 roku Legoland Windsor Resort zadebiutował w nowej odsłonie konceptu Legoland Hotel. Zostało to teraz wykorzystane w projekcie kolejnych hoteli w kurortach Legolandu na całym świecie.

Od 2015 roku obiekt jest najpopularniejszym parkiem rozrywki w Wielkiej Brytanii pod względem odwiedzalności, a przy 5-procentowym wzroście w zeszłym sezonie do 2,45 mln, odnotował trzeci największy wzrost frekwencji spośród wszystkich parków w Europie.

10) Parc Astérix, Francja - frekwencja 2,33 mln
Parc Astérix szczyci się posiadaniem własnej francuskiej własności intelektualnej. Oprócz spotkania z Astérixem, Obelixem i Galami, goście mogą zanurzyć się w tematycznych krainach poświęconych starożytnej Grecji i Egiptowi. Zgodnie z komiksami, od których wziął swoją nazwę ten czołowy europejski park, po drodze jest mnóstwo humorystycznych akcentów.

Zeszłoroczny sezon 30-lecia był dobry - a wiek Parc Astérix nie był jedynym wartym uczczenia. Siedmioprocentowy wzrost frekwencji (najwyższy ze wszystkich parków rozrywki w Europie) do 2326 000 oznacza, że ​​wspiął się on o cztery miejsca w pierwszej dwudziestce.

Parc Asterix-discobelix-ride
Przyćmiło to również frekwencję w Puy du Fou, odzyskując tytuł najbardziej ruchliwego parku rozrywki spoza Disneya we Francji. Ponadto przychody wzrosły o 13 procent.

Kilka kapitałochłonnych sezonów zaczyna przynosić dywidendy operatorowi Compagnie des Alpes. Oprócz dodania atrakcji, takich jak Pégase Express 2017 i zeszłoroczny Attention Menhir! Dzięki doświadczeniu 4D firma rozszerzyła ofertę resortu Parc Asterix o nowe miejsca noclegowe. Obejmuje to La Cité Suspendue i Les Quais De Lutèce. Pierwszy sezon świąteczny w parku również pomógł w zwiększeniu frekwencji w zeszłym roku.

11) Puy du Fou, Francja - 2,3 mln
Puy du Fou we Francji to wyjątkowy i przełomowy park rozrywki i jeden z trzech najlepszych w kraju. Od czterdziestu lat jest własnością rodziny de Villiers i jest przez nią zarządzana.


Zdobywca zarówno nagrody Thea Classic, jak i Applause, Puy du Fou rozpoczął życie jako samodzielny wieczorny program o nazwie Le Cinéscénie. Od tego czasu wyrósł wokół niego pełny park rozrywki.

Goście przechodzą od przedstawienia do pokazu, będąc świadkami spektakularnych reinterpretacji momentów z historii Francji. Na tle ruchomych planów zdjęciowych i efektów specjalnych występują rzuty składające się czasem z setek artystów i zwierząt (lub tysięcy w przypadku Le Cinéscénie).

Jest jedna przejażdżka, mała karuzela w wiosce Bourge 1900. Ale to tylko „dodatek” w parku, w którym widowiska są gwiazdami. Po skonfigurowaniu produkcje w Anglii i Netherland s plus drugi parku w Hiszpanii, Puy du Fou jest teraz eksportuje swój unikalny model rozrywki na całym świecie, z Chin następny na liście.

12) Parque Warner Madrid, Hiszpania - frekwencja 2,23 mln
Liczba odwiedzających wzrosła o 2,2 procent do 2,23 miliona w zeszłym sezonie w Parque Warner Madrid, co plasuje go na 12. miejscu na liście najlepszych parków rozrywki w Europie. Obsługiwany przez Parques Reunidos od 2007 roku, jest teraz siostrzaną własnością Parc de Atracciones Madrid.

Park został zbudowany we współpracy z Six Flags, która przez pierwsze trzy sezony, od 2002 do 2004 roku, działała jako Warner Bros Movie World. Podczas gdy niemiecki park o tej samej nazwie został przemianowany na po prostu Movie Park po odejściu Six Flags, Obiekt w Madrycie zachował licencję Warnera.

Parque Warner Beach Madryt
Oprócz postaci z Looney Tunes, goście mogą również oglądać pokazy i spotkania z superbohaterami DC Comic.

Od czasu imponującego arsenału atrakcji zgromadzonych w momencie premiery, nowe przejażdżki ekscytujące były nieliczne. Obejmuje to dwie podstawki B&M, ogromną drewnianą kolejkę, potrójną przejażdżkę wieżą i trzy przejażdżki wodne. Jednak Parques Reunidos rozszerzył ofertę o Parque Warner Beach (na zdjęciu).

13) Alton Towers, Wielka Brytania - frekwencja 2,13 mln
Alton Towers obchodzi 40-lecie istnienia jako park rozrywki w 2020 roku. Jego kolejki górskie, takie jak Nemesis, Rita i The Smiler, przyciągają gości z całego kraju. W międzyczasie ma również trzy hotele tematyczne, chaty, domki na drzewie i kryty park wodny. To sprawia, że ​​szerszy ośrodek Alton Towers Resort jest atrakcyjnym miejscem na krótki wypad.

Alton Towers_wicker-man-
Wielkim hitem wśród młodych gości i ich rodzin jest CBeebies Land. W 2021 roku dołączy do tego mroczna przejażdżka Gangsta Granny , oparta na opowieściach autora dla dzieci Davida Walliamsa . Ponadto odwiedzający mogą nadal zwiedzać dobrze utrzymane ogrody, które powstały przed parkiem rozrywki.

Frekwencja wzrosła w 2018 roku po uruchomieniu cudownie wciągającej drewnianej kolejki Wicker Man (na zdjęciu). W ubiegłym roku 2,13 wizytowano miejsce w sercu Staffordshire Moorlands.

14) Phantasialand, Niemcy - frekwencja 2,05 mln
Podobnie jak wszystkie wspaniałe rodzinne parki rozrywki , Phantasialand zapewnia swoim gościom wyjątkowe wrażenia. Z liczbą 2,05 milionów odwiedzin w 2019 roku wyprzedził Legoland Deutschland, stając się drugim najbardziej ruchliwym parkiem w Niemczech i czternastym najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Europie.

Podczas gdy w bawarskim lokalu o tematyce Lego odbywają się przejażdżki powtarzane w parkach rozrywki Lego na całym świecie, wiele ofert w Phantasialand (na południe od Kolonii) jest jedynych w swoim rodzaju .

Phantasialand_Chiapas
Na przykład, goście mogą cieszyć się bardzo długim i obszernym oknem z bali Chiapas z cudownym meksykańskim motywem (jak na zdjęciu). Kolejnym arcydziełem jest obszar tematyczny Klugheim, w którym znajdują się kolejki górskie Taron i Raik. Wkrótce pojawi się nowy obszar Rookburgh z najdłuższą na świecie latającą kolejką linową (FLY) i hotelem w stylu Steampunk.

Interaktywna mroczna przejażdżka Maus Au Chocolat została wykonana z prawdziwym polotem, jest zabawna i humorystyczna. Rodzina Löffelhardt była w stanie zanurzyć swoich gości na każdym kroku w parku ze stosunkowo ograniczoną przestrzenią i kilkoma ograniczeniami planistycznymi. To ukłon w stronę jego kreatywności.

15) Legoland Billund, Dania - frekwencja 1,95 mln
Położony w pobliżu siedziby Lego Group, Legoland Billund, pierwszy na świecie park Legoland po ponad 50 latach wciąż się rozwija. Jego zdolność przyciągania prawie dwóch milionów gości rocznie (1,95 miliona w 2019 roku) do miasta liczącego nieco ponad 6500 mieszkańców jest dowodem siły przyciągania słynnego klocka-zabawki.

Rok 2019 był szczytowym rokiem, kiedy liczba odwiedzających wzrosła o 5,5 procent, co oznacza drugi najwyższy wzrost liczby parków rozrywki w Europie.

Legoland Billund._Miniland Najlepsze parki rozrywki w Europie
W swoim debiucie w 1968 roku Legoland stanowił niewiele więcej niż przejażdżkę pociągiem po wiosce modeli Lego. Ten ostatni, nazwany Miniland, jest obecnie kluczowym elementem wszystkich dziewięciu parków Legolandu (z trzema kolejnymi w drodze ) i 27 Legoland Discovery Centres na całym świecie.

Dziś status kurortu Legoland Billund określają jego dwa hotelowe hotele. Wersje większości atrakcji znajdujących się w parku można teraz znaleźć w innych parkach Legolandu. Jednak ma również kilka unikalnych funkcji, takich jak Legoredo Town i Polar Town. Nowość na 2021 r. Otrzyma pierwszy w Europie świat Lego Movie.

Wraz z otwarciem Lego House w 2018 r. Globalny status Billund jako epicentrum turystyki Lego został ugruntowany na nadchodzące lata.

16) Thorpe Park, Wielka Brytania - frekwencja 1,9 mln
Thorpe Park, dawna żwirownia kilka mil na południe od londyńskiego lotniska Heathrow, stała się atrakcją turystyczną w 1979 roku. Wraz z Alton Towers i Chessington Worlds of Adventures, był to jeden z trzech brytyjskich parków, które Merlin Entertainments przejęła, gdy firma przejęła Tussauds. grupy w 2007 roku.

Ze względu na stosunkowo bliskie sąsiedztwo Chessington (a także Legolandu Windsor) Merlin zdecydował się na zróżnicowanie oferty w Thorpe Park. Tutaj nacisk kładziony jest na żądnego wrażeń młodego gościa, podczas gdy Chessington jest teraz bardziej nastawiony na rodziny.

Thorpe Park Najpopularniejsze parki rozrywki w Europie
Po uruchomieniu pierwszej na świecie 10-inwersyjnej kolejki górskiej w 2002 roku Colossus, nastąpiła lawina nowych kolejek górskich. Należą do nich Nemesis Inferno, SAW - The Ride, Stealth i The Swarm. Oprócz SAW, w parku prezentowane są również marki Walking Dead i Angry Birds .

Jedną z najbardziej wyjątkowych atrakcji Thorpe Park jest Ghost Train Derren Brown. Łącząc akcję na żywo, efekty specjalne i przerażającą rzeczywistość wirtualną rozgrywającą się w londyńskim metrze, nie przypomina żadnego innego pociągu-widma.

16) Futuroscope, Francja - frekwencja 1,9 mln
Na wspólnym 16. miejscu na liście najlepszych parków rozrywki w Europie znajduje się Futuroscope. Chociaż niektórzy porównują go do Epcot, ten park na zachodzie Francji jest czymś w rodzaju wyjątkowej oferty. „Futuroscope to inteligentny park rozrywki”, głosi oświadczenie na swojej stronie internetowej.

Tego lata Futuroscope otworzył swoją pierwszą kolejkę górską, Objectif Mars. Jednak większość jego głównych atrakcji to oferty filmowe i medialne, umieszczone w często przyciągających wzrok pawilonach.

Futuroscope_Futuropolis Najlepsze parki rozrywki w Europie
Należą do nich misja astronautów oparta na IMAX Through Thomas Pesquet's Eyes, latający teatr L'Extraordinaire Voyage, The Kube Mysteries z mapą wideo, nocny pokaz La Forge aux Étoiles oraz interaktywna mroczna przejażdżka z udziałem Kórlików .

Otwarty w 1987 roku obiekt znajduje się poza miastem Poitiers, pomiędzy Doliną Loary, La Rochelle i Bordeaux. Wiele jego atrakcji znajduje się w pomieszczeniach i nie jest tak zależny od grup rodzinnych, jak bardziej tradycyjne parki rozrywki. Oznacza to, że park ma długi sezon operacyjny (od lutego do grudnia).

Futuroscope został zbudowany za publiczne pieniądze w momencie jego uruchomienia. Następnie 45% udziałów w spółce zarządzającej parkiem zostało przydzielone Compagnie des Alpes w 2014 r. Rozbudowa o wartości 304 mln euro, obejmująca najnowocześniejszy park wodny i dwa hotele, została niedawno zatwierdzona przez radę departamentu Vienne.

18) Legoland Deutschland, Niemcy - frekwencja 1,7 mln
Legoland Deutschland został otwarty w 2002 roku poza miastem Günzburg. Obecnie odwiedza go 1,7 miliona odwiedzin rocznie, co daje 18. miejsce na liście najlepszych parków rozrywki w Europie.

Układ 43-hektarowego (107-akrowego) terenu posłużył jako plan dla kolejnych Legolandów. Legoland Deutschland Resort jest również pionierem tematycznych ofert zakwaterowania. Na przykład Lego Castle Hotel, który został wprowadzony do kilku innych witryn Legolandu i Pirate Island Hotel.

Legoland Deutschland Najpopularniejsze parki rozrywki w Europie
Jest domem dla wszystkich wypróbowanych i przetestowanych ulubieńców Legolandu. Ponadto witryna w Günzburg oferuje również kilka wyjątkowych ofert. Na przykład Land Der er Pharaonen (na zdjęciu) i galeria Lego z gwiazdami futbolu.

Park został zbudowany zanim biznes Legoland Parks został przejęty przez Merlin. Jednak Niemcy okazały się dobrym rynkiem dla drugiego co do wielkości operatora atrakcji turystycznych na świecie. Na lokalizację pierwszego na świecie Legoland Discovery Center, które zostało otwarte w 2007 roku, wybrał Berlin. Teraz, powtórzone w 26 innych lokalizacjach na całym świecie, drugi niemiecki outlet znajduje się w Oberhausen.

18) Heide Park, Niemcy - frekwencja 1,7 mln
18. miejsce na liście najlepszych parków rozrywki w Europie to kolejny remis, który dzielą Heide Park i Legoland Deutschland. Heide Park znajduje się w Soltau, mniej więcej w połowie drogi między Bremą, Hanowerem i Hamburgiem. Cieszy się statusem kurortu z hotelem Abenteuer (Adventure) i Holiday Camp.

Ośrodek o powierzchni 850 hektarów został założony przez showmana Hansa-Jürgena Tiemanna na terenie dawnego parku dzikich zwierząt.

Heide-Park-resort_big-loop Top parki rozrywki w Europie
Wraz z takimi obiektami jak Alton Towers, Bobbejaanland i Holiday Park, jest to jeden z kilku dużych europejskich parków rozrywki, które kwitły w latach 80., ale są teraz w rękach korporacji. Spuścizna z bali Wildwasserbahn i kolejka górska Big Loop to dziedzictwo z tamtych czasów.

Dziś goście mogą cieszyć się kolejką na kółkach obok ekscytujących przejażdżek „Big Seven” , w tym Colossos - Kampf der Giganten , Flug der Dämonen, Desert Race, Krake, Limit i Scream. Merlin, który przejął park po przejęciu grupy Tussauds w 2007 roku, wprowadził również doświadczenia oparte na technologii IP, w tym Peppa Pig Land i interaktywną mroczną przejażdżkę Ghostbusters 5D .

20) Chessington World of Adventures, Wielka Brytania - frekwencja 1,69 miliona
Chessington World of Adventures maskuje najlepsze parki rozrywki w Europie
Kolejną własnością Merlin Entertainments na liście najlepszych parków rozrywki w Europie jest Chessington World of Adventures. Ta rodzinna atrakcja ma korzenie zoo sięgające 1931 roku. Zwierzęta nadal stanowią kluczową część oferty.

Goście są zaproszeni na przejażdżkę ciężarówką terenową po równinach o tematyce afrykańskiej na Zufari. W międzyczasie osoby zatrzymujące się na noc w Safari & Azteca Hotels mogą cieszyć się całkowicie wciągającymi wrażeniami z pokojami tematycznymi i spotkaniami ze zwierzętami w pobliskim rezerwacie Wanyama.

Niedawno dodano dwie własności intelektualne autorki dziecięcej Julii Donaldson i ilustratora Axela Schefflera. Gruffalo River Ride Adventure zabiera pasażerów w magiczną podróż łodzią po głębokim ciemnym lesie. Tymczasem Room on the Broom - A Magical Journey to spacer, który zaprasza gości do interakcji z postaciami z książki o tym samym tytule.

Nowością na rok 2020 jest kolorowa przejażdżka Elmer's Flying Dumbos. Oprócz przejażdżek, atrakcji i zoo, Chessington obejmuje również centrum Sea Life. Nawet karuzela w parku ma motyw zwierzęcy.

Tagi: rozrywka zabawa urlop wyjazd park rozrywki zabawa w Europie parki rozrywki w europie