admin 08.04.2021

Co spakować na dzień nad jeziorem z dziećmi (do druku za darmo!)

Polecane: Buty sztyblety

Niektóre z moich najszczęśliwszych wspomnień z dzieciństwa spędziłem nad jeziorem. Kiedy letnie upały były zbyt nie do zniesienia, wszyscy wskoczyli do swoich samochodów (a dokładniej do pickupów) i udali się zaledwie 45 minut stąd, aby spędzić weekendy i wakacje nad jeziorem Martin. Moja rodzina posiadała Sea-Doo i często wycofywaliśmy się do domów przyjaciół i rodziny nad jeziorem. Po zbyt długim narzucaniu swojej gościnności, moi rodzice w końcu kupili dom nad jeziorem i łódź, którą mogli nazwać naszym własnym.

Dni nad jeziorem były leniwe, pełne jazdy na nartach wodnych, pływania i mnóstwa dobrych dań z południowego grilla. Nie było elektroniki, jeśli nie liczyć starej muzyki, którą graliśmy z pokładowego radia. Celem był relaks i więź rodzinna. Rzadko patrzyliśmy na zegar. Jedynym ograniczeniem był zachód słońca.


 
Pod wieloma względami te wakacje nad jeziorem były przeciwieństwem tego, w jaki sposób często podróżuję dziś z moimi dziećmi, pędząc z miejsca na miejsce, próbując jak najlepiej wykorzystać ten krótki urlop, który mój mąż i ja mamy między nami. Jednak w tych prostszych wypadach jest coś tak cennego.

Jezioro Martin w stanie Alabama z małym dzieckiem wskakującym do kąpieli

Na szczęście udało nam się jak dotąd zabrać nasze dzieci na kilka staromodnych wakacji nad jeziorem, z miejsc takich jak moje dzieciństwo w w południowym, do wielu miejsc pomiędzy nimi. Biorąc pod uwagę obecny stan świata, wyobrażam sobie, że o wiele więcej tego rodzaju skromnych i odległych wakacji będzie w przyszłości dla wielu rodzin.


 
Jeśli regularnie czytasz, wiesz, że chodzi mi o planowanie podróży i tworzenie list. Wydawało się więc, że to doskonała okazja, aby wykorzystać te umiejętności dla siebie. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie wskazówki, które musisz wiedzieć, jeśli jesteś bardziej początkującym na wakacjach nad jeziorem, wraz z obszerną listą pakowania dla każdego, kto udaje się nad jezioro (a poniżej jest również do wydrukowania, więc nie przegap tego!).Wskazówki dla początkujących na wakacjach nad jeziorem
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z wakacjami nad jeziorem i tego rodzaju podróżami, kilka ważnych wskazówek, zanim przejdziemy do części związanej z pakowaniem… 
1. Zdecyduj, jakiego rodzaju wycieczkę po jeziorze chcesz : W zależności od wybranego celu podróży, wakacje nad jeziorem mogą się bardzo różnić. Niektóre wycieczki po jeziorze dotyczą łodzi motorowych i sportów wodnych, a inne bardziej spędzania czasu na pływaniu na brzegu zacisznej chaty nad jeziorem. Pamiętaj, aby zbadać miejsce docelowe, aby uzyskać pożądane wrażenia z jeziora.

2. Sprawdź przepisy i regulacje obowiązujące w Twoim stanie : Jeśli planujesz eksploatować jakikolwiek pojazd mechaniczny na wodzie nad jeziorem lub łowić ryby, upewnij się, że najpierw sprawdziłeś obowiązujące przepisy w Twoim stanie i miejscu docelowym. Coraz więcej stanów wymaga teraz specjalnej licencji na pilotowanie łodzi i skuterów wodnych, takich jak skutery wodne. Wiele zbiorników wodnych w całym kraju może nie zezwalać na wędkowanie (lub zezwalać na to tylko z licencją).

3. Planuj z dużym wyprzedzeniem : chociaż wakacje nad jeziorem są łatwe i proste na wiele sposobów, wymagają przygotowania. Niektóre artykuły potrzebne do udanych wakacji nad jeziorem mogą nie być łatwe do kupienia w locie w wielu miejscach. Przygotuj się na złożenie zamówienia przez Internet lub udanie się do sklepu z artykułami turystycznymi, takiego jak REI. Dodatkowo, jeśli potrzebujesz miejsca na nocleg lub planujesz wynająć łódź, musisz dokonać rezerwacji. Dostępność może być ograniczona w popularne letnie weekendy, więc planuj wcześnie.

4. Bezpieczeństwo przede wszystkim! : Podobnie jak w przypadku wszystkiego w pobliżu wody, bezpieczeństwo jest niezbędne - zwłaszcza jeśli podróżujesz z dziećmi, które mogą jeszcze nie być bezpieczne w wodzie. Miej cały odpowiedni sprzęt, taki jak kamizelki ratunkowe i apteczki. Upewnij się, że nie przeciążasz swojej łodzi ani nie obsługujesz nią niebezpiecznie


 
Lista rzeczy do spakowania na dzień nad jeziorem z dziećmi
Co musisz spakować na udany rodzinny wypad nad jezioro? Oto podstawowe informacje z kilkoma wskazówkami, gdzie je kupić (lub pobierz plik do wydrukowania poniżej).

Stroje kąpielowe i ochraniacze na wysypkę
Suche ubrania na zmianę
Ręczniki
Krem do opalania
Okulary słoneczne
Kapelusze
Kamizelki ratunkowe z certyfikatem straży przybrzeżnej do pływania, ale tradycyjna kamizelka ratunkowa dla malucha z funkcją unoszenia głowy może być bezpieczniejsza do pływania łodzią)
Okulary lub maski do pływania
Pływaki, dętki i makaron
Zabawki do piasku
Narty wodne, nakolanniki, wakeboardy i tuby z odpowiednimi linkami
Przekąski i jedzenie
Przybory kuchenne lub akcesoria w razie potrzeby (talerze, łyżki do serwowania, nóż, deska do krojenia, grill i podobne artykuły, takie jak zapałki, węgiel drzewny / propan, szczypce, folia aluminiowa)
Napoje (zwłaszcza woda butelkowana)
Chłodnica i lód
Ręczniki papierowe
Chusteczki
Worki na śmieci
Apteczka
Szwajcarski scyzoryk
Japonki i / lub buty do wody
Spray na owady
Latarka i baterie (ta pływająca wodoodporna latarka to niedrogi wybór)
Aparat fotograficzny
Pieluchy do pływania (dla niemowląt i małych dzieci)
Materiały i licencje wędkarskie
Licencja i rejestracja łodzi (jeśli wymagana)
Przyczepa do łodzi
Wodoodporny pokrowiec na telefon komórkowy (przysięgamy na ten dla naszych iPhone'ów , nawet podczas robienia zdjęć pod wodą!)

Tagi: wyjazd dziecko zabawa jezioro wypad weekend wyjazd z dzieckiem wyjazd nad jezioro